Seks

Hello!

Cześć po długiej przerwie! (no dobra, bardzo długiej). Jeśli jeszcze tu jesteście to zapowiadam, że „Rozmowy o seksie” wracają do żywych i to pełną parą. Oprócz nowych tekstów, będą warsztaty – w najbliższym czasie widzimy się w Warszawie, info już w wkrótce. Zanim zaczniemy, chciałam podzielić się przemyśleniami, dlaczego zdecydowałam się wrócić do tej formy komunikacji i reaktywacji „Rozmów”.

Bardzo cieszy mnie fakt, że powstaje coraz więcej stron, na których można zdobyć rzetelną wiedzę z zakresu seksualności. Cieszę się, że coraz więcej osób zajmuje się edukacją seksualną. Powstają coraz bardziej odważne i WAŻNE kampanie społeczne, filmy, które otwierają nasze głowy i serca na kwestie związane z seksem.

Pomimo tych wszystkich rzeczy, które mnie cieszą, są nadal takie, które cieszą mniej. W mediach nadal można znaleźć artykuły, które seksualność sprowadzają do tego „jak zaspokoić swojego mężczyznę” czy „5 pozycji, których musisz spróbować”. Nie ma nic złego w czytaniu tego typu porad, ale tylko jeśli podchodzimy do nich z odpowiednią dozą luzu i dystansu. Szczególnie jeśli w naszym seksie nie do końca wszystko gra tak jak byśmy tego chcieli. Według najnowszych badań jedynie 42% Polaków jest zadowolona ze swojego życia seksualnego. Jeśli znajdujemy się w tej grupie, w większości przypadków nie jest to informacja, którą chcemy dzielić się z innymi. Jeśli my nie dzielimy się tym z innymi, to inni również o tym nie mówią. I tak, w naszej głowie może powstać myśl, że „wszyscy inni mają wspaniały seks, a ze mną musi być coś nie tak”.

Dlatego potrzebne są nam ROZMOWY. Bez wstydu, bez oceniania, bez upiększania. Oczywiście może pojawić się pytanie, ale czy seks rzeczywiście jest tak ważny? Mamy inne problemy w życiu, o wiele trudniejsze. Jasne, ale dla niektórych problem w tej sferze, może znacznie wpłynąć na całe funkcjonowanie. Zarówno psychiczne, jak i społeczne czy zawodowe.

Chciałabym, żeby było to miejsce, w którym będzie można znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania, rozwiać wątpliwości lub po prostu znaleźć ciekawe nowinki związane z seksem. Niezmiennie, strona przede wszystkim dedykowana jest kobietom, ale do czytania i dyskusji zapraszam obie płcie. Zależy mi, żeby ta strona była odpowiedzią na Wasze potrzeby, więc jeśli chcecie, abym poruszyła tu konkretny temat lub odpowiedziała na pytanie, piszcie: magda@rozmowyoseksie.pl

Do zobaczenia wkrótce!

*Ilustracja: Monica Ramos

Standard

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.