Sex vocabulary

Balls, bollocks, nuts

tumblr_ngzni4J33U1qza249o1_500

Jądra (ang. testicles od testify – zeznawać i łacińskiego testiculus) swoją nazwę zawdzięczają wierzeniom Rzymian, którzy swoje klejnoty traktowali niezwykle poważnie. Były bowiem podstawą do obrony honoru jegomościa, który na dowód swojej prawości przysięgał trzymając się za jądra. W ten sposób, ta część męskich narządów nazywana była „małymi świadkami”.

Anglosasi nazywali je cullions lub ballocks, które później przekształciły się w bollocks. W XVI i XVIII wieku obowiązywała również nazwa cods – od codpiece (mieszek) czyli części męskich spodni przeznaczonej na genitalia. Nie można nie wspomnieć o „orzeszkach”, czyli nuts. Amerykanie używają również nazwy rocks, natomiast Brytyjczycy knackers. Hiszpanie – cojones.

W Polsce jądra potocznie nazywane są jajami, jajkami, dlatego korzystając z okazji życzę Wam wesołego i zdrowego jaja. Najlepiej całym rokiem.

Standard
Sex vocabulary

Sex word for Saturday.

8

BDSM – skrót pochodzący od słów: związanie i dyscyplina (BD = Bondage and Discipline), dominacja i uległość (DS = Dominance and Submission), sadyzm i masochizm (SM = Sadism and Masochism).

Obejmuje szerokie spektrum działań i form relacji seksualnej, w skład którego wchodzą zachowania z zakresu dominacji, dyscypliny, kar, niewoli, krępowania czy odgrywania ról.

Standard